KONST / Litografier / Litografi 3478012
nr 347 8012
Litografi
Kjartan Slettermark, [R1(12615)]
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.500 kr
måndag 14 februari 2005
14/2 14:04:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Farstagods
Georg Jensen
dansk silversmed och skulptör, 1866-1935.
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.